V duelu s Cerekvicí museli Janovští obracet skóre utkání, které se pro ně nevyvíjelo podle představ. V prvním poločase měli více ze hry hosté, byť inkasovali po nedorozumění obránce s gólmanem. Hned za chvilku bylo vyrovnáno po Růžkově penaltě, po rohu se potom hlavou prosadil Šeda a hosté směřovali k vítězství. „Nic jsme však nezabalili a skóre otočili díky produktivnímu Burešovi, který nasázel hattrick a asistoval u posledního gólu Boháčka. Za druhý poločas jsme si výhru zasloužili,“ uvedl vedoucí domácího týmu Pavel Záleský.

Jaroměřickou kanonádu v souboji s Hradcem nad Svitavou řídil Švec, který nasypal do soupeřovy sítě šest „kousků“. Proti rozklížené defenzivě to však kanonýr jeho formátu neměl složité. Střetnutí mělo od počátku jednoznačný průběh. Domácí zcela opanovali hru a dařilo se jim využívat šance.

Nebývale se rozstřílely také Morašice, aspoň na svoje poměry, čtyři góly je v jejich podání vyložený nadprůměr. Zásluhou toho si připsaly skalp Bystrého, které po výborném nástupu do sezony začíná povážlivě klopýtat. V Morašicích pouze neúspěšně dotahovalo, domácí byli tentokrát produktivní a vývoj zápasu měli pod kontrolou.

Během úvodní čtvrthodiny se narodil čistý hattrick pod Cimburkem. Radost z něj měli hosté z Dlouhé Loučky a hlavně jeho autor Marván. Do poločasu potom zaujaly dvě šance domácího Stenzla, které však nebyly proměněny. Hosté produkovali celoplošný fotbal a hlídali si vedení. Trnávka sice ještě vykřesala jiskřičku naděje snížením, jenomže soupeř ji záhy uhasil dalšími zásahy.

Snadné vítězství si odvezli jevíčští fotbalisté z Křenova, zato na dalších dvou stadionech byla k vidění velká dramata.

Linhartice vyloupily Opatov, když všechny branky padly do poločasu. Poličská rezerva šla v Radiměři do vedení a usilovala o první vítězství, leč domácí „do šatny“ srovnali a přetahovanou po změně stran překlopili na svoji stranu.

7. KOLO:

Radiměř – Polička B 2:1

Fakta – branky: 45. F. Moravec, 72. Ondroušek – 25. Stodola. Rozhodčí: Jakubec. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Radiměř: Jedlička – Elis, Bubela, J. Trnečka, T. Trnečka, Škranc, Janků (65. Husak), Škorpík, Doubek (65. Šmíd), F. Moravec (85. Přikryl), Peterka (46. Ondroušek). Polička B: Vraspír – Bouška (46. R. Čáslavský), F. Švec, Pokorný (85. Ptáček), Klein, Stodola (75. Harašta), Jakub Mužík, Kubát (60. Škorpík), Sláma, D. Čáslavský, Stejskal.

Morašice – Bystré 4:2

Fakta – branky: 14. a 65. Burián, 25. Tměj, 48. Chmelík – 29. Jukl, 84. P. Lánský (PK). Rozhodčí: Urban. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Morašice: V. Štancl – D. Štancl, Chmelík, Ropek, Klement, Skala (84. Kopecký), Novák, Tměj, M. Štancl, Burián (73. Zerzán), Sokol (70. Vopařil). Bystré: J. Dittrich – Janoušek, Oravec, Juráš, P. Lánský, Jílek, Pachovský (65. Bárta), Němec, Jíra (65. Korčák), Putnar (74. Tichý), Jukl.

Jaroměřice – Hradec 8:0

Fakta – branky: 20., 24., 31., 52., 61. a 62. Švec, 12. Mooz, 60. Juračka. Rozhodčí: Hnát. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 4:0. Jaroměřice: Procházka – M. Valenta (77. Popelář), Vacula, Dračka, Gecl, Hrbata, Švec, Seidl (85. Továrek), Juračka (62. J. Valenta), Batelka (75. Bednařík), Mooz. Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, Chleboun, Smolej, Marek, Leitner (80. Popilka), Čížek (88. Plesinger), M. Zedník, Růžička, Jachan (66. Ješina).

Městečko Trnávka – Dlouhá Loučka 1:5

Fakta – branky: 65. Michalčák – 7., 10. a 16. Marván, 74. Novotný, 78. Kolísek. Rozhodčí: Nekvinda. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (85. Kolínský). Diváci: 80. Poločas: 0:3. Městečko Trnávka: Skočovský – Kleveta, Makrlík, Šteffek, Michalčák (77. Hensl), Smolík, P. Kolář (58. Pokorný), Janík (16. Šašinka), Továrek, Stenzl (58. Kolínský), Grulich. Dlouhá Loučka: Čechal – Bubeník (88. P. Bouček), D. Křivánek, Kolísek, Kolář, Chromý, Marván, Ševčík, P. Křivánek (76. F. Bouček), Neumann, Novotný (83. Ignatiev).

Janov – Cerekvice 4:2

Fakta – branky: 27., 65. (PK) a 83. Bureš, 90. Boháček – 33. Růžek (PK), 60. R. Šeda. Rozhodčí: Šourek. ŽK: 2:5. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Šváb, Novotný, Vašinka, Heger, M. Wejda (68. Kubíček), Knap, Kramář (27. Háněl), Bureš, Boháček. Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Kříž (46. Uher), Pachta, Růžek, Kusý, J. Vostrčil, R. Pražák, R. Šeda, Jílek, Malý, F. Pražák.

Křenov – Jevíčko 1:5

Fakta – branky: 42. Navrátil – 5. a 52. Linhart, 40. A. Klein, 57. Z. Klein, 88. Štefl. Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 2:1. Diváci: 25. Poločas: 1:2. Křenov: L. Peterka – Vašíček, P. Kozelek, Darmo, Švihálek, Vlk, J. Peterka, Navrátil, Dvořáček, Bednařík, Helebrand. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, A. Klein, L. Vykydal, Z. Klein, Vašíček, Seknička, Bartuněk, Linhart, Müller, Štefl.

Opatov – Linhartice 1:2

Fakta – branky: 15. Broulík – 25. R. Škrabal, 35. Kryštof. Rozhodčí: Milar. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Opatov: Štosek – Popelka, Havlát, Petruň, Lustyk, Zeman (79. Kolomazník), Křivka, Cimburek, Kalánek, Paar, Broulík (56. Sedlák). Linhartice: F. Radimecký – Prucek, M. Radimecký, Moravec (15. Kubálek), R. Škrabal, Rek (75. Koutník), Bednář, Kryštof, Andrlík, D. Škrabal, P. Kelo.

1. Janov (19), 2. Bystré (13), 3. Jaroměřice (13), 4. Morašice (13), 5. Jevíčko (12), 6. Linhartice (12), 7. Radiměř (11), 8. Cerekvice nad Loučnou (10), 9. Dlouhá Loučka (10), 10. Opatov (6), 11. Městečko Trnávka (5), 12. Hradec nad Svitavou (5), 13. Křenov (3), 14. Polička B (2).