I. B třída: Kunčina roznesla béčko Chocně

Svitavy – Ve víkendovém pořadu I. B třídy mužů v kopané bojovaly o mistrovské body všechny celky z okresu.

27.9.2011

Ilustrační fotografie.Foto: Eduard Hromadník

Třem z nich se povedlo v domácím prostředí zvítězit. S porážkou se musely smířit Sebranice po derby v Poličce a také svitavské béčko, které si na umělé trávě vylámalo zuby na vedoucím celku tabulky.

Kunčina – Choceň B 5:0

Před dvěma stovkami diváků dávali domácí od začátku najevo, kdo bude na hřišti pánem. Poprvé rozvlnil síť hned v 3. minutě Tlustoš a týž hráč vzápětí zvyšoval na 2:0. Domácí byli důraznější v osobních soubojích a jejich nasazení se odrazilo v dalším navýšení náskoku, když se prosadil střelec Hlubinka. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran a Kunčina přidala další trefy po střelách Hlubinky a střídajícího Pařila. Soupeř postupně zcela rezignoval a domácí mohli přidat další góly, ale celou řadu šancí nezužitkovali. I tak o výsledku nebylo pochyb.

Branky: Tlustoš 2, Hlubinka 2, Pařil. Rozhodčí: Štěrba. Poločas: 3:0. Kunčina: Hutira – Pešava, Eliáš, Drahoš, Kubík, T. Brychta, Spálenský, Tlustoš, Pagáč, Hlubinka, O. Brychta (Hlaváček, Pařil, Slezák).

Polička B – Sebranice 1:0

Oba soupeři se do boje pustili pěkně zostra bez nějakého vyčkávání a od prvních minut se před brankami jiskřilo. Na gól se čekalo do 15. minuty, kdy zpoza vápna vypálil Stoklásek, Prokop stačil míč pouze vyrazit ke Stodolovi, pro kterého nebylo problémem dopravit ho do sítě – 1:0. Poté se nadějné možnosti střídaly na obou stranách, ale žádná z nich nebyla dotažena do konce. A podobné to bylo po změně stran. Za hosty zahrozil Červ, ale v 69. minutě ho vychytal J. Dittrich. A byl to nestárnoucí poličský gólman, který zmařil asi největší možnost hostů na vyrovnání, když po standardní situaci sebral balon od nohy Patočkovi. Sebraničtí bojovali až do konce, ale domácí už další ohrožení svojí svatyně nepřipustili, těsnou výhru a tím i druhé místo v tabulce uhájili. Za zmínku stojí start sebranických mladíků V. a P. Kučery, kteří se rozhodně neztratili.

Branka: Stodola. Rozhodčí: Nekvinda. Poločas: 1:0. Polička: J. Dittrich – Bureš, Kovář, Stoklásek, Bouška, Nekvinda, Kučera, Čípa, Kysilko, Stodola, Poul (Mihulka, Scheib, Vondra). Sebranice: Prokop – J. Chadima, Haupt, Zahoran, Klusoň, Kalánek, Z. Horníček, V. Kučera, Červ, Malý, Karlík (J. Patočka, P. Kučera).

Pomezí – Králíky–Červená Voda 3:1

První poločas nemohl nikoho nadchnout. Domácí se nemohli dostat pořádně do tempa a byl to soupeř, který měl v poli navrch, ale ani jeho střelba nebyla z kategorie nebezpečných. Ve druhých poločasech to ale domácím jde a opět to předvedli. Nejprve zahrozil krásným „volejem“ Červený a gólman Pasker se vytáhl. Po rohu pak hlavičkoval Červený do tyče a odražený balon napálil Coufal nekompromisně pod břevno – 1:0. O zvýšení se pak postaral nádhernou střelou zpoza šestnáctky do šibenice Pořízka a otřesený soupeř už neměl odpověď. Naopak po pěkné akci s Češkou a Krajíčkem zvýšil na 3:0 Nespěšný a oblouček Starého stačil v závěru jenom na korekci na 3:1.

Branky: Coufal, Pořízka, Nespěšný – Starý. Rozhodčí: Vaněk. Poločas: 0:0. Pomezí: Švanda – M. Roušar, P. Pecina, Červený, Nitsch, M. Češka, Coufal, Ševčík, L. Roušar, Krajíček, Nespěšný (Pořízka, Uhlíř, R. Češka).

Svitavy B – Libchavy 1:2

Vše podstatné se v nervózním utkání odehrálo po změně stran. Domácí poslal do vedení pěknou ránou Procházka, ale vedoucí celek tabulky poté přidal a výsledek obrátil ve svůj prospěch. Nejprve vyrovnal Kopfštein a v 74. minutě rozhodl z penalty Jiroušek.

Branky: Procházka – Kopfštein, Jiroušek (PK). Rozhodčí: Pokorný. Poločas: 0:0. Svitavy B: Uchytil – Klusák, Kyncl, Škraňka, Jukl, Uhlíř, Gregor, Juřík, Stenzl, Procházka, Frolo (Švec, Skalický, Kabát).

Zbývající výsledky 7. kola: Verměřovice – Lanškroun B 4:1 (0:0). Branky: Sklenář, Mikyska, Kmeť, Václavek – Šišan. Semanín – Vysoké Mýto B 2:1 (1:0). Branky: Dvořák z pen., Bednár – Winter. Ústí nad Orlicí B – Česká Třebová B 4:1 (0:1).

Pořadí: 1. Libchavy (18 bodů), 2. Polička B (16), 3. Pomezí (15), 4. Semanín (13), 5. Verměřovice (11), 6. Sebranice (10), 7. Ústí nad Orlicí B (10), 8. Svitavy B (9), 9. Kunčina (9), 10. Lanškroun B (9), 11. Česká Třebová B (8), 12. Králíky-Červená Voda (7), 13. Vysoké Mýto B (6), 14. Choceň B (1).

(rh, red)

27.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

O pětadvaceti procentech, neodměněné odvaze a sladkých i hořkých premiérách

V Moravské Třebové bude nová cyklostezka i chodníky

Moravská Třebová - Výstavba kombinované cyklostezky, která propojí střed Moravské Třebové s průmyslovou zónou při jeho východním okraji, a nových chodníků do Sušic, by měla do měsíce začít.

Cedevita Záhřeb, univerzita v USA, Šibenik. A teď Tuři?

Svitavy – Posledním nováčkem v přípravě svitavských Dekstone Turů na nadcházející ročník Kooperativa NBL je chorvatský univerzál Ozren Pavlovič. Ten přichází do Svitav s vidinou restartu svojí basketbalové kariéry.

Kamenec u Poličky - Areál Pod lipou se stal tradičně uprostřed prázdnin místem čtvrtého závodu seriálu Českého poháru 2017 v hasičském sportu.