Stále více se vyjasňuje. Finiš nejvyšší okresní fotbalové soutěže dospělých se hraje zřetelně v hornoújezdské režii. Tři kola před závěrem sezony má vedoucí celek k dobru pět bodů a ještě lepší vzájemný zápas s druhým Hradcem, což je skutečně luxusní pozice a těžko předpokládat, že by ji v dobré pohodě hrající „Horňák" mohl snad ztratit, i když je to fotbal a v něm je možné všechno. Hradec se musí začít bát i o druhou příčku, neboť na tu se tlačí Opatovec. Na opačném pólu si velice zhoršil situaci Mladějov, jenže při hrozícím přímém sestupu tří družstev nejsou v naprostém klidu ani deváté Jaroměřice.

Janov – Hradec nad Svitavou 4:1

Domácí vstoupili do zápasu lépe a vytvářeli si více šancí. Dočkali se po půlhodince, kdy otevřel skóre pohotovým volejem Johan. Do šaten se ale šlo smírně, Procházka prošel až k vápnu a po zemi vyrovnal. Nástup do druhé půlky vyšel více hostům, Radu vychytal Beránek a další střelu zastavila tyč. Pak začali úřadovat zase domácí a třemi trefami v rozmezí sedmi minut utkání rozhodli, když ještě dvakrát trefil Jireček tyč. Diváci viděli kvalitní střetnutí a zaslouženou výhru Janova.

Fakta - branky: Johan, Knap, Kramář, L. Zvěřina – Procházka. Rozhodčí: Brychta. Poločas: 1:1. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Šváb, Johan, Pirkl, Novotný, A. Zvěřina, Jireček, Kramář, Knap, M. Wejda (Prudil, Kubíček, Jirásek, M. Hájek). Hradec nad Svitavou: Hejl – Lelek, Zedník, Rada, Bubela, Smolej, Marek, Müller, Procházka, Jachan, Bartošek (Zelinka, Zugar, Růžička).

Jaroměřice – Rohozná 3:9

Hosté udělili domácím v azylu v Městečku Trnávce lekci z proměňování brejkových situací. Tímto způsobem totiž docílili všechny góly, vyjma toho posledního. Duel mohl skončit ještě bizarnějším výsledkem, to by ale Rohozná musela proměnit pokutový kop a domácí nezahodit celou spoustu tutovek.

Fakta - branky: Gecl, Valenta, Švec – Leinweber 4, L. Boháček 3, K. Moravec 2. Rozhodčí: Schüch. Poločas: 0:5. Jaroměřice: Hensl – Valenta, Jakab, Valášek, Popelář, Juračka, Švec, Gecl, Knoll, Olšan, Batelka. Rohozná: Čermák – Hakl, Báča, Bouška, R. Jandl, Sauer, K. Moravec, L. Boháček, Leinweber, Vaško, Kadlec.

Litomyšl B – Horní Újezd 0:4

Ani umělá tráva, na které se utkání hrálo, nezabránila hostům v poměrně pohodlném vítězství. Od úvodu byli lepším a aktivnějším týmem a když jim domácí pomohli do sedla hrubými chybami, nebylo o výsledku pochyb. Újezd udělal přesvědčivě další krok ke splnění snu.

Fakta - branky: Kusý 2, Láznický, R. Prokop. Rozhodčí: Nekvinda. Poločas: 0:3. Litomyšl B: Kačer – Švec, Vomočil, Bican, Lněnička, Portlík, O. Beneš, O. Hladík, Lím, Janoušek, Tauer (Kavan, Vodehnal, Pala, Karal). Horní Újezd: Škeřík – J. Beneš, Faltys, Fogl, R. Prokop, Kmošek, Lněnička, J. Pechanec, Kusý, L. Pechanec, Láznický (Ostřížek, P. Prokop, Z. Beneš).

Mladějov – Jevíčko 1:3

Domácí zkraje nevyužili svoje příležitosti, naopak inkasovali z penalty za ruku, kterou proměnil brankář Kyša. Další góly v rušném zápase padaly ke konci. Nejdříve se hlavou prosadil Paulus a vyrovnal, jenže domácí chtěli tři body a vrhli se dopředu. Hosté je však v závěrečných minutách potrestali a udeřili ze dvou rychlých protiútoků.

Fakta - branky: Paulus – Kyša (PK), Vafka, Linhart. Rozhodčí: Jakubec. Poločas: 0:1. Mladějov: Paar – Cápal, Müller, M. Prosecký, Suchý, Pánik, Paulus, Satler, Seryn, Němec, Šmehlík (Prusák, P. Prosecký). Jevíčko: Kyša – Jedlinský, A. Klein, Říha, Trefil, Linhart, Seknička, Hladil, T. Klein, Vafka, Hanák (Müller, Vykydal).

Křenov – Linhartice 2:1

Domácí se na soupeři vrhli už od začátku, ale šance, které si vytvořili, trestuhodně zahazovali. Hosté se více osmělovali ve druhém poločase, ale právě z jejich tlaku pramenily chyby. Jednu z nich využil domácí kapitán Kovařík a křížnou střelou z velkého vápna otevřel skóre. Poté se ze závaru ve vápně prosadil i Holásek. Metra rychle zkorigovala výsledek a mohla dokonce srovnat, ale gólman Gallik kryl samostatný únik.

Fakta - branky: Kovařík, Peterka – Lébiš. Rozhodčí: P. Dvořák. Poločas: 0:0. Křenov: Gallik – Vašíček, Cápal, Darmo, Kovařík, J. Kozelek, Peterka, P. Kozelek, Navrátil, Dvořáček, Krutílek (Holásek, Ivánek, Šmedek). Linhartice: Březka – Kalášek, Radimecký, Křivánek, Grepl, Dvořák, T. Kelo, Bednář, Holub, Andrlík, P. Konečný (P. Kelo, Lébiš, Janeček).

Bystré – Dolní Újezd B 3:3

V prvním poločase se domácí předháněli v zahazování šancí a když se konečně ujali vedení, tak o ně během tří minut zase přišli. Po změně stran pak museli dotahovat. Mokrejšova střela z dálky propadla Karlíkovi za záda a z penalty vyrovnával Misar. Pak vystihl Bartoníček kličku gólmana a Újezd znovu vedl. Pět minut před koncem domácí alespoň srovnali.

Fakta - branky: Mužík, Misar (PK), Putnar – Kuta, Mokrejš, Bartoníček. Rozhodčí: Koukal. Poločas: 1:1. Bystré: Karlík – Vomočil, Oravec, Petr, Misar, Čípa, Němec, Cupal, Jukl, Mužík, Štaud (Hanus, Janoušek, Putnar, Jílek). Dolní Újezd B: T. Klusoň – Doležal, Rožek, Klejch, Doseděl, Kuta, Jireček, Heinisch, Nádvorník, Bartoníček, Mokrejš (V. Klusoň).

Třebařov – Opatovec 1:5

Pořadí: 1. Horní Újezd (50), 2. Hradec nad Svitavou (45), 3. Opatovec (44), 4. Bystré (37), 5. Rohozná (36), 6. Linhartice (36), 7. Křenov (34), 8. Janov (34), 9. Jaroměřice (29), 10. Jevíčko (27), 11. Litomyšl B (25), 12. Dolní Újezd B (22), 13. Mladějov (21), 14. Třebařov (13).