Nedělní program I. B třídy Pardubického kraje v kopané vyzněl z pohledu našeho okresu nečekaně úspěšně. Z trojnásobného souboje Svitavsko – Ústeckoorlicko totiž vyšel bodově na sto procent, z toho dvakrát venku, což se určitě nečekalo. Druhé víkendové derby (o zápase Jevíčko – Pomezí jsme psali včera) zvládl B tým Slovanu.

M. Třebová B – D. Újezd B 3:1

Domácí hráči byli od počátku jasně lepší. Dvě velké šance ještě nevyužil Pařil, ale v 5. minutě již otevřel skóre Prokop, který zakončil pěknou kombinační akci střelou z malého vápna. Po této brance byla převaha domácích ještě výraznější, dalekonosnou ránou zvýšil s pomocí břevna Švanda na 2:0. Po půlhodině se hostům povedl brejk a ze své první šance dokázali snížit Malým na 2:1, ale za pět minut po rozehraném nepřímém kopu přidal další dělovkou Švanda třetí zásah Slovanu. I druhý poločas byl v režii třebovských hráčů, ale tito se předháněli, kdo z nich nepromění vyloženější šanci, a proto se skóre už nezměnilo.
Fakta – branky: 12. a 35. Švanda, 5. Prokop – 30. Malý. Rozhodčí Řehák (Lanškroun), ŽK 1:2, diváků: 90, poločas: 3:1. SKP Slovan Moravská Třebová B: Jůna – Rázl (63. Winkler), J. Sedláček, Müller, Kolář, Prokop, Staněk, Švanda (78. Kubálek), M. Chlup, Horák (67. Štěpánek), Pařil. Sokol D. Újezd B: Klusoň - Žďára, Doubek, Klejch, Vaňous, Pachta, Kuta (Doseděl), Sedliský, Veselík, Malý, Částek.

Polička B – Libchavy 1:0

Mírná územní převaha Poličky dlouho k úspěchu nevedla, střelecké štěstí zkoušel zejména agilní Navrátil. Rozhodující akce se zrodila v 73. minutě, po centru Stodoly dorážel zblízka Bureš – 1:0. Hosté hrající od 55. minuty v deseti byli jen málo nebezpeční, ani domácím však další trefa nebyla přána, byť se Navrátil, O. Findejs a Stodola ocitli ke konci v dobrých pozicích.
Fakta – branka: 73. Bureš. Rozhodčí: Vachutka (Chornice), ŽK 2:1, ČK 0:1, diváků: 130, poločas: 0:0. SK MK Polička B: Vopařil – Škoda, L. Findejs, Hofman, Stoklásek, Bureš, O. Findejs, Langr, Stodola, Navrátil, Neumeister (Scheib, Dobiáš, Leinweber).

Č. Třebová B – Morašice 1:3

Domácí béčko se ujalo vedení v 15. minutě povedenou křížnou střelou Urbance. V nastavení první půle odpověděl stejnou mincí Válek a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Remíza vydržela až do 75. minuty, kdy dostal do vedení Morašice dorážkou M. Štancl. Snahu Třebové o vyrovnání zhatil v závěru svým druhým zásahem Válek. Další dobré šance hostů zůstaly nevyužity, výhra je zasloužená.
Fakta – branky: 15. Urbanec – 45. + 1. a 86. Válek, 75. M. Štancl. Rozhodčí: M. Smitka (Chrudim), ŽK 1:1, diváků: 100, poločas: 1:1. Sokol Morašice: Němec – Ropek, Kopecký, Janypka, V. Štancl, Válek, Chmelík, Kuta, M. Štancl, Burian, Mach (Vomočil).

Ústí n. O. B – Svitavy B 1:2

Vítězství se spíše čekalo od domácích, od úvodu se také vše vyvíjelo dle předpokladů. Domácí měli převahu a v 18. minutě dali krásný gól, když se po centru Zachaře prosadil hlavou Staněk. Poté ale obraně pláchl rychlonohý Stenzl, byl faulován a Urban z penalty vyrovnal. Druhá půlka začala ústeckým tlakem, po několika šancích však přišla červená karta domácího Jana Davida. Navíc se v závěru po kiksu Marka vřítil do vápna sprinter Stenzl a nezaváhal – 1:2. Těsně před koncem podržel hosty dvakrát Škorpík.
Fakta – branky: 18. Staněk – 25. L. Urban (PK), 80. Stenzl. Rozhodčí: Klíma (Pce), ŽK 2:2, ČK 1:0, diváků: 100, poločas: 1:1. TJ Svitavy B: Škorpík – Luňáček, Kyncl, Uhlíř, Bednář, Brandejs, Jiroušek, Žitňák, Košín, Stenzl, Urban (Lesák, Skalický, Moravec). (rh, od)