Favorité ztráceli, béčko Slovanu má před derniérou pořád všechno v rukou

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Do posledního kola se bude bojovat o primát v nejvyšší okresní soutěže fotbalistů. Není rozhodnuto, ačkoli Moravská Třebová je velice blízko.

13.6.2017

Ilustrační foto.Foto: Jan Hendrych

Vede o tři body, ale má horší vzájemnou bilanci s Dolním Újezdem B, takže k jistotě potřebuje v závěrečném duelu aspoň remizovat s Opatovem. Újezdští musí zvítězit v Bystrém a doufat v porážku lídra, zároveň je ale v ohrožení jejich druhá pozice, a to od dotírajícího Janova.

Rezerva Slovanu odehrála napínavé a divácky atraktivní sousedské derby na půdě Linhartic. Začala parádně, sotva po deseti minutách vedla 2:0 a nezdálo se, že by o výsledku mohlo být jakýchkoli pochyb. Ale Metra ukázala bojovného ducha a do přestávky skóre senzačně otočila, když jí pomohl i Potáčkův kuriózní vlastenec. Druhý poločas se nesl ve znamení úporné, ale dlouho marné snahy nervózně hrajících Třebovských o vyrovnání. Až v nastaveném čase se po poslední standardní situaci prosadil střídající hrající sekretář klubu Matoušek a svému mužstvu zajistil bod, který může mít klidně cenu zlata.

Druhý Dolní Újezd nedokázal zaváhání svého konkurenta využít a trápil se s tonoucími Sebranicemi. Hosté bojovali o svoji naději, v závěru první půle zaskočili soupeře vstřelenou brankou a ten měl hodně co dělat, aby odvrátil porážku. Sedm minut před koncem se to podařilo, a to jenom díky vlastnímu gólu.

Remíza v Linharticích je první bodovou ztrátou Moravské Třebové během jara po jedenácti vítězstvích v řadě

Janov definitivně ztratil naději na první místo, přestože si z Jaroměřic odvezl plný zisk. Vsadil tam na defenzivu a efektivně využíval ojedinělé výpady. Domácí sice většinu času strávili na soupeřově polovině, jenže Beránka, který předvedl v zápase řadu excelentních zákroků, překonat nesvedli.

Druhým jistým sestupujícím, který se přidal k Rohozné, je Březová. Té nebylo vítězství přáno ani proti Bystrému, byť tento souboj rozehrála výtečně. Jenže mimo jiné neproměnila poněkolikáté v sezoně penaltu a Bysterští v závěru srovnali krok. O tom, zda sestoupí ještě Sebranice, Křenov nebo oba dva tyto celky, rozhodne poslední kolo okresního přeboru a I. B třídy.

25. kolo:

Opatov – Jevíčko 2:4

Branky: 29. Kalánek, 56. Havlát – 9. a 50. Hofman, 27. T. Klein, 40. Schuppler. Rozhodčí: Hnát. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (82. Müller). Diváci: 100. Poločas: 1:3. Opatov: Štosek – Matouš, Havlát, Lustyk (60. Kolomazník), Prokop, Sedlák, Cimburek, Křivka, Paar, J. Kalánek, Zeman (73. Jeřábek). Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, Továrek, T. Klein, Seknička, Khýr (46. L. Vykydal), Müller, Vafka, Říha, Hofman, Schuppler.

Dolní Újezd B – Sebranice 1:1

Branky: 83. vlastní – 40. T. Patočka. Rozhodčí: Šenkýř. Hráno bez karet. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Dolní Újezd B: T. Klusoň – Doležal, Chadima, Rejman (78. Michal Nádvorník), Svoboda, J. Vomáčka, Mokrejš (60. Vrabec), Heinisch, Pravec (82. Klička), Martin Nádvorník (72. Rožek), O. Klusoň. Sebranice: Jiráň – Kučera, Kuchta, Patočka, Lorenc, P. Kalánek, Červ, Vopařil, Prokůpek, Radiměřský, Madejovský.

Březová nad Svitavou – Bystré 3:3

Branky: 8. a 44. Macek, 14. T. Procházka – 41. Jíra, 48. P. Lánský, 88. Jukl. Rozhodčí: Štusák. ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 3:1. Březová nad Svitavou: Kejda (62. L. Ducháček) – T. Procházka, Lidmila, Kučera, Zrno, J. Procházka, Macek, M. Ducháček, Valter (70. Mrázek), Hynek, Jež (81. Holas). Bystré: Velecký – Janoušek, Oravec, P. Lánský, Němec, Jukl, Jíra (62. Tichý), Mitáš, Misar (74. Jelínek), Korčák, Jílek.

Linhartice – Moravská Třebová B 3:3

Branky: 15. Bednář, 38. vlastní, 39. Kryštof – 2. Frisch, 11. Sedlák, 90. + 2. Matoušek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:5. Diváci: 140. Poločas: 3:2. Linhartice: F. Radimecký – Prucek, Kalášek, Škrabal, Bednář, Kryštof, Andrlík, T. Kelo, P. Kelo, Kubálek (32. Vacek), Lébiš (76. Křivánek). Moravská Třebová B: Potáček – Pospíšil, Müller, Novotný, Fikr, Špaček (53. Štaffa), Švanda, Žouželka, Frisch, Kalus, Sedlák (46. Matoušek).

Jaroměřice – Janov 0:3

Branky: 12. Kubíček, 45. Vašinka, 64. J. Boháček. Rozhodčí: Vodička. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (80. Vacula). Diváci: 80. Poločas: 0:2. Jaroměřice: Továrek – Valenta, Dračka, Gecl, Šebek, Švec, Seidl, Batelka, Vacula, Mackerle, Popelář (46. Hejna). Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Šváb, Jireček (65. V. Wejda), Vašinka, Bureš (85. Prudil), J. Boháček, Knap, Kubíček (75. M. Wejda), Kramář (82. Jirásek).

Hradec nad Svitavou – Rohozná 1:1

Branky: 35. Jachan – 60. Savočka. Rozhodčí: Brandejs. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Hradec nad Svitavou: M. Milota – Lelek, L. Zedník, Marek, Smolej, Nedoma, Rada, Čížek, Hřebíček (76. Plesinger), Bubela, Jachan. Rohozná: Čermák – L. Moravec, R. Hakl, M. Chrást, Savočka, R. Jandl, Vaško, K. Moravec, M. Jandl, Fuchs, Krejčí.

Křenov – Morašice 1:3

Branky: 82. Bednařík – 24. Válek, 69. V. Štancl, 77. M. Štancl. Rozhodčí: Paclík. ŽK: 2:0. Diváci: 40. Poločas: 0:1. Křenov: Černý – Vašíček, Nárožný, Kovařík, P. Kozelek, Peterka (90. Švihálek), Navrátil, Darmo, Dvořáček, Bednařík, Helebrand. Morašice: Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Klement, D. Štancl, Vopařil, Tměj, Novák, Válek, Burián, M. Štancl (77. Ropek).

1. Moravská Třebová B (53), 2. Dolní Újezd B (50), 3. Janov (49), 4. Jevíčko (43), 5. Morašice (42), 6. Opatov (42), 7. Bystré (42), 8. Jaroměřice (38), 9. Hradec nad Svitavou (38), 10. Linhartice (29), 11. Křenov (23), 12. Sebranice (22), 13. Březová nad Svitavou (18), 14. Rohozná (7).

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Po tyčkařské soutěži doprovodili Ivo Strnada na stupně vítězů atleti z Finska a Itálie.

„Všechno vyšlo tak, jak jsem si představoval“

V Jedlové likvidovali hasiči z Poličky následky střetu motocyklu s autem. Při nehodě byla zraněna jedna osoba.

Opilý cizinec srazil motorkáře

Řezbáři se v letošním roce popasovali s pověstmi

Bystré – Vůně dřeva patří neodmyslitelně k prázdninovému režimu. Ne vždy tomu tak musí být pouze při sběru hub nebo borůvek.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Pozvánka na fotbal: Derby s velkým D. A tráva bude „hořet“

Svitavy – Vstup do sezony jim nevyšel podle představ. Jedni vytěžili z domácího duelu s Chocní bod, ale sami věděli, že měli být tři. Druzí vyšli v Žamberku naprázdno, a to jak bodově, tak gólově.