Byli to přitom domácí, kdo šel po deseti minutách do vedení, ale v dalším průběhu získali postupně převahu Bysterští, zvýšenou aktivitou nutili soupeře k chybám, ty se dostavily a důsledkem bylo rázné otočení výsledku.

Očekávaný střet Morašic a Janova skončil remízou, což nebylo překvapením, smírné výsledky jsou v měřeních sil těchto rivalů tradicí. Přitom šance na to, ale zápas strhly na svoji stranu, měly oba týmy, více než jednou se ale neprosadily. Více možností měli domácí, ale když už dostali míč podruhé do sítě, nebyl gól uznán kvůli ofsajdu.

Zajímavý fotbal se hrál v Jaroměřicích. Hosté z Cerekvice zaujali oku lahodící kombinační hrou, která jim přinesla brzké vedení, což ale „nakoplo“ soupeře, který do poločasu obrátil vývoj až na 3:1. Hosté se nevzdávali, mladý gólman Továrek však domácí svými zákroky podržel a ti po dalších trefách dotáhli střetnutí k úspěchu.

Duel konkurentů ze dna pořadí v Hradci se obešel bez gólů, pro domácí i hosty z Poličky šlo o premiérový zisk. Opatov jasně vyhrál v Křenově, kde zvýraznil výsledek v závěrečné čtvrthodině. Nováček z Radiměře strhl na svoji stranu druhý domácí duel, když po změně stran zvrátil během chvilky vývoj vyrovnaného klání s Jevíčkem.

Zabrala Trnávka, sérii nezdarů přerušila dobrým vystoupením v derby proti Linharticím, kdy se její třígólová výhra nečekala. Tentokrát kompletní domácí sestava šla za svým cílem jednoznačně, po akci na jeden dotek dostal nabídku a dostatečný prostor k zakončení Stenzl a otevřel skóre. Trnávečtí byli stále aktivnější a po průniku a střele Továrka pohodlně uklízel do prázdné brány Janík na 2:0. Po přestávce se Metra postupně vytrácela ze hřiště, pokutový kop proměněný Makrlíkem znamenal razítko na výsledek a dohrávalo se v poklidu.

3. KOLO:

Jaroměřice – Cerekvice 5:2

Fakta – branky: 22. a 75. Batelka, 31. a 34. Švec, 57. Hrbata – 14. J. Vostrčil, 64. Růžek (PK). Rozhodčí: Mačát. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 3:1. Jaroměřice: Továrek – M. Valenta, Jakab, Vacula, Vybral, Gecl, Švec, Hrbata, Seidl, Batelka (81. J. Valenta), Mooz (63. Juračka). Cerekvice nad Loučnou: Kříž – Pachta, Jetmar (46. Lněnička), Kromichal, Kusý (70. M. Šeda), Růžek, R. Pražák (75. Jílek), Vostrčil (60. Jandera), Uher, R. Šeda, Malý (78. Částek).

Městečko Trnávka – Linhartice 3:0

Fakta – branky: 15. Stenzl, 33. Janík, 58. Makrlík (PK). Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 0:1. Diváci: 160. Poločas: 2:0. Městečko Trnávka: Skočovský – Šteffek (65. Kleveta), Janík (71. Šašinka), Makrlík, Továrek, Smolík (68. Konečný), Michalčák, Kolář, Kumstýř, Stenzl (57. Kolínský), Grulich. Linhartice: F. Radimecký – Prucek, M. Radimecký, P. Kelo, Kalášek (57. Moravec), Rek, Bednář, Kryštof (76. Křivánek), Andrlík, R. Škrabal (46. D. Škrabal), Koutník (46. Žouželka).

Dlouhá Loučka – Bystré 1:3

Fakta – branky: 10. Neumann – 28. Mužík, 50. Korčák, 68. Němec. Rozhodčí: Milar. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Dlouhá Loučka: Křupka – Ruml (53. Bouček), D. Křivánek, Blecha, P. Křivánek, Kolísek, Kolář, Chromý, Ševčík (71. Jánský), Neumann, Marván. Bystré: J. Dittrich – Stoklásek, Oravec, P. Lánský, Juráš, Janoušek, Němec (90. Bárta), Cupal (46. Korčák), Jíra (65. Mitáš), Mužík, Jukl.

Morašice – Janov 1:1

Fakta – branky: 53. Zerzán – 40. Bureš. Rozhodčí: Nekvinda. ŽK: 0:4. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Morašice: Špinar – V. Štancl, Chmelík, Ropek, Klement, M. Štancl (76. Skala), Válek, Novák, Tměj (60. D. Štancl), Vodehnal (46. Zerzán), Sokol (79. Holomek). Janov: Beránek – L. Zvěřina, Šváb, Vašinka, Heger, J. Boháček, Novotný (46. Kramář), Prudil (56. M. Wejda), Bureš (61. Kubíček), Háněl (81. Jirásek), Knap (88. Hájek).

Křenov – Opatov 0:4

Fakta – branky: 38., 75. a 82. Kalánek, 88. Zeman. Rozhodčí: Šourek. Hráno bez karet. Diváci: 55. Poločas: 0:1. Křenov: Gallik – Vašíček, Nárožný, Darmo, Švihálek (72. L. Peterka), Vlk, J. Peterka, Navrátil, J. Kozelek (46. Šťastný), Helebrand (31. Cápal), P. Kozelek. Opatov: Štosek – Prokop, Petruň, Lustyk, Fukar (46. Zeman), Cimburek, Křivka, Sedlák (65. Vostřel), Paar, Kalánek, Šplíchal (73. Chromec).

Radiměř – Jevíčko 2:1

Fakta – branky: 50. F. Moravec, 55. Bubela – 19. Štefl. Rozhodčí: Saňák. ŽK: 3:4. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Radiměř: Škorpík – Elis, J. Trnečka, Bubela, A. Moravec, F. Moravec, Vach (75. Mach), T. Trnečka, Škranc, Šmíd, Janků (65. Peterka). Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, A. Klein, Továrek, Goš, Linhart, Zika, Hofman (75. Z. Klein), T. Klein, Říha, Štefl.

Hradec nad Svitavou – Polička B 0:0

Fakta – rozhodčí: Havránek. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, M. Zedník, Smolej, Marek, Hebelka (87. Jachan), Andrlík, Procházka, Čížek, Ješina (63. Plesinger). Polička B: Vraspír – Punar, Bouška (34. R. Čáslavský), F. Švec, Cacek, Kříž (84. Ondrůch), Stodola, D. Čáslavský, Škorpík (79. Ptáček), Kučera, Horníček (62. Harašta).

1. Bystré (9), 2. Janov (7), 3. Morašice (7), 4. Radiměř (6), 5. Jaroměřice (6), 6. Jevíčko (4), 7. Linhartice (4), 8. Opatov (3), 9. Cerekvice nad Loučnou (3), 10. Městečko Trnávka (3), 11. Křenov (3), 12. Dlouhá Loučka (2), 13. Hradec nad Svitavou (1), 14. Polička B (1).