Bitva o špici pro společný celek

Svitavy /III. TŘÍDA/ – O první příčce v nejnižší okresní soutěži fotbalistů je s velkou pravděpodobností rozhodnuto.

2.6.2015 1

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Přímý duel pro sebe rozhodli hráči ze Starého Města a Moravské Třebové C, kteří odrazili nápor Opatova a tři zápasy před koncem mají všechny předpoklady pro to, aby si došli pro primát. Opatov ale smutnit nemusí, postup do přeboru má totiž jistý, také Borová už je velmi blízko.

Staré Město-Moravská Třebová C – Opatov 4:1 (1:1). Branky: Staněk 2, Potáček, Rázl – Paar. Fotbal se hrál trochu ostřejší, jak se na takový magnet sluší. Během devíti minut bylo skóre 1:1 a na rozuzlení se čekalo do druhého poločasu. V něm získali domácí územní převahu a po hodině hry ji zúročili ve druhou trefu. Opatovští se nehodlali jen tak vzdát a snažili se s výsledkem ještě něco udělat, v poslední desetiminutovce však přišly další dva střelecké údery domácích a konečný stav tedy byl poměrně jednoznačný.

Městečko Trnávka – Vendolí 3:0 (1:0). Branky: vlastní, Pokorný, Šašinka. Domácí byli po celý zápas lepší a zaslouženě vyhráli.

Borová-Telecí – Boršov 2:0 (2:0). Branky: Střítežský, Češka. Férově vedené utkání domácí rozhodli pro sebe na samém začátku, když vedli po deseti minutách o dvě branky. I v dalším průběhu měli územní převahu, další možnosti však nevyužili. I sympaticky hrající soupeř však neustále hrozil z protiútoků.

Kunčina B – Koclířov 4:2 (2:0). Branky: Drahoš 2, Pařil, Horálek – Břeň, Teplý. Hosté bojovali až do konce, za což byli odměněni dvěma brankami v závěru a bylo to poprvé v sezoně, kdy dali v utkání více než jeden gól. Domácí se po většinu zápasu trápili v zakončení a zbrkle řešili situace před brankou.

Další výsledky III. třídy: Chornice – Trstěnice 4:1 (2:0), Březová nad Svitavou – Jedlová-Pomezí B 1:2 (0:1).

Pořadí: 1. Staré Město-Moravská Třebová C (57), 2. Opatov (51), 3. Borová-Telecí (45), 4. Kunčina B (39), 5. Jedlová-Pomezí B (35), 6. Městečko Trnávka (33), 7. Vendolí (30), 8. Březová nad Svitavou (28), 9. Radiměř (26), 10. Chornice (24), 11. Trstěnice (16), 12. Boršov (14), 13. Koclířov (0).

2.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 1

Vysněné dětské postele

Vykrádali stejnou chatu. Z lupu se radovali krátce

Inkasované branky? Dobré na Silvestra

Svitavy /OHLASY/ – Spokojenost? Po druhém kole byla ta výsledková ve Svitavách a částečně i v Moravské Třebové, tyto celky vydolovaly ze svých vystoupení body.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Nemocnice snižují počet lůžek

Svitavsko, Orlickoústecko – Interní oddělení Svitavské a Orlickoústecké nemocnice, které spadají pod Nemocnici Pardubického kraje, se potýkají s problémy. Podle informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, muselo interní oddělení ve Svitavách z důvodu nedostatku zdravotnického personálu omezit počet lůžek. Podobně je na tom také interní oddělení Orlickoústecké nemocnice, kde aktuálně zůstalo pouze 30 lůžek.

Hrát doma? Bylo to spíše za trest, body se často stěhovaly

Svitavy /III. TŘÍDA/ – O výhodě domácího prostředí se ve druhém podzimním dějství nejnižší okresní fotbalové soutěže nedalo hovořit. Bylo to spíše prokletí, jediný ze šestice týmů dokázal před očima vlastních příznivců zvítězit.